O Mnie

Barbara

Witam na stronie internetowej, która służy podstawowej edukacji na temat emocji i rozwoju.

Moje doświadczenie kliniczne utwierdza mnie w przekonaniu, że ważna jest wiedza nie tylko na temat zaburzeń ale przede wszystkim o tym co jest normalne i naturalne w działaniu naszego mózgu i fizjologii.

Dopiero takie spojrzenie umożliwi nam odpowiednie spojrzenie na swoje reakcje, zrozumienie siebie i udzielenie sobie właściwej pomocy lub skorzystanie z dostępnej terapii i warsztatów.

 Neuronauka to szansa i nadzieja dla ludzi z lękiem, depresją, stresem. Dowodzi, że mózg jest  narządem plastycznym, a więc potrafi się zmieniać, możemy mieć wpływ na jego niektóre funkcje!

Wiedza stąd płynąca pomaga odzyskać poczucie wpływu na swój lęk, depresję, problemy z odżywianiem i inne problemy emocjonalne oraz wprowadzić istotne zmiany w swoje życie.

Ten blog edukacyjny służy wspieraniu nauki obsługi swojego mózgu i umysłu.

Zapraszam do lektury!

Jestem specjalistką psychiatrą i psychoterapeutką z certyfikatem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (  kształcenie w zakresie psychoterapii  w kursie przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.) oraz asystentką psychodramy Europejskiego Instytutu Psychodramy.

Wieloletnie doświadczenia zawodowe rozwijałam w  miejscach pracy takich jak  poradnia i oddział pediatrii, (1994-1996), szpital psychiatryczny  w Toszku (1996-1999) oddział ogólnopsychiatryczny i oddział całodobowy leczenia nerwic, Ośrodek Leczenia dla Uzależnionych „Szansa” w Pławniowicach, Poradnia Leczenia Nerwic i Dzienny Oddział  Leczenia Nerwic w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń  Odżywiania„Dąbrówka” w Gliwicach. (od 2000 roku i nadal).

Zajmuję się leczeniem zaburzeń nerwicowych (lękowo-depresyjnych  i innych), adaptacyjnych  oraz rozwojem osobistym u osób dorosłych.

Forma pracy :

  • Konsultacje psychiatryczne w Ośrodku  Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odźywiania „Dąbrówka”, Gliwice, ulica Asnyka 10 , telefon do rejestracji 32 238 34 70. 
  • w Ośrodku można umawiać się z lekarzami i psychologami na konsultacje, w celu zakwalifikowania się na psychoterapię.  http://www.psychoterapia-silesia.pl/osrodek_leczenia.html
  • Edukacyjne wpisy na blogu,  szukaj wcześniejszych wpisów (strzałka OLDER), by zapoznać się  z danym tematem, zakres wiedzy podstawowy, wstępny.