e-warsztaty czyli co ?

E-warsztaty powstają  w  odpowiedzi na Wasze zapytania w moim gabinecie „Co poczytać na temat problemów z jedzeniem, lękiem, depresji, traumy?” „Co mogę sama/sam dla siebie zrobić?”.

Dla kogo? Dla osób chcących poznać lęk, depresję, problemy z jedzeniem i ich leczenie z uwzględnieniem współczesnej neuronauki stosowanej w psychoterapii (podstawy) (osoby doświadczające różnych objawów, studenci, terapeuci)

Nie każdy ma czas i możliwość studiować literaturę fachową, nie zawsze wiadomo na co zwrócić uwagę, co będzie pomocne. Dlatego, korzystając ze swojego zawodowego doświadczenia i na podstawie j literatury WYBIERAM DLA WAS te elementy wiedzy naukowej i proponuję ćwiczenia psychologiczne, które pozwolą w jasny sposób POZNAWAĆ  i WPŁYWAĆ  na swoje samopoczucie.

 tematy :

 Jedzenie pod zdrową kontrolą 

 Depresja azyl czy oblężona twierdza

  Lęk – po lekarsku  (jak rozwijać neuroplastyczność swojego mózgu) 

E-warsztat  to materiały, z którymi można zapoznać się i zrealizować  samodzielnie, po zakupieniu e-warsztatu.

Jestem pewna, że przede wszystkim trzeba zdobywać WIEDZĘ o temacie, który nam doskwiera i ZACZĄĆ robić coś DLA SIEBIE.

Zalecana kolejność działania to  :

  1. zapoznaj się z tematem ZMIANA  na blogu (przewijaj strzałka Older , by pokazały sie początkowe wpisy) i na kanale  moim You Tube (link w kontaktach)
  2.  Jeśli to możliwe zacznij od e – warsztatu Lęk po lekarsku.     LĘK   to często reakcja, od której zaczynają się wszystkie inne reakcje np. depresyjna, problemy z jedzeniem., reakcja traumatyczna, uzależnienie.
  3. kolejnym krokiem może być zapoznanie się z reakcją Depresyjną w e -warsztatcie Depresja azyl czy oblężona twierdza, gdyż stany depresyjne często towarzyszą lękowi, problemom z jedzeniem , reakcjom  treumatycznym
  4. dalszym etapem może być przejście do innych tematów jak Jedzenie pod zdrową kontrolą  czy kolejne, które zamieszczę.
  5. sprawdź  na moim kanale You Tube  Link w kontaktach)  filmy, wybrane przeze mnie, które mogą wesprzeć Cię w działaniu. Jest tam sporo kategorii, które tworzę dla Ciebie, „przewijaj”strzałką w bok, by się pokazały wszystkie kategorie.

E – warsztaty składają się z :

1.części edukacyjnych – wiedzy (pochodzącej z kompilacji wielu książek naukowych i mojego osobistego doświadczenia  jak  i z pracy  z pacjentami) przedstawionej w formie łatwych do przyjęcia mini wykładów (nagrania i materiał do wydrukowania)

2. ćwiczeń do wykonania przez Ciebie , propozycji obserwacji siebie i przemyśleń oraz

3. propozycji tworzenia nowych wniosków na swój temat, tak, aby MÓZG zapoznawał się z NOWYMI I BARDZIEJ FUNKCJONALNYMI  przekonaniami .