O Mnie

Barbara Czekaj Psychiatra Psychoterapeuta – YouTube

na moim kanale gromadzę porzyteczne filmy ku zdrowiu i rozwojowi…

Witam (raczej sama siebie 🙂 na stronie internetowej, na której wczesniej pisałam o  edukację na temat emocji i rozwoju, potem blog towarzyszącą mi w powtórce i nauce języków obcych.

A teraz (23.06.2021) po licznych lekturach, własnych doświadczeniach i obserwacjach ruszam z tematem : obalamy patriarchat. Inspiracją do zgłębienia tego tematu jest obecnie wydawana literatura, zwłaszcza czytana obecnie przeze mnie książka „Wypalenie, jak wyrwać się z błędnego koła stresu”. Na temat przewlekłego stresu serwowanego kobietom. To ważne i konieczne, żeby działać w tym kierunku.

Podany telefon więc jest prywatny i nie służy do zachęty do kontaktu !!! (nie potrafię go zlikwidować na stronie)

Zastosowanie bloga do nauki języków  jest eksperymentem dla mnie  ale ciekawi mnie jak się sprawdzi, w ramach rozwijania nowych form nauki dostosowanych do danego języku i moich pomysłów 🙂 i z zastosowaniem współczesnej świetnej techniki. Zapisałam się też na różne fora dla poliglotów, bo pierwszy raz tak nazwałam siebie :):)

Niemiecki, do którego powróciłam w październiku 2020 to stary nowy język, więc nie wiem jak to traktować, niezupełnie jest dla mnie nowy, ale ni było z nim kontaktu od czasów LO.  Pozostawię go teraz, na poziomie turystycznym, jest brzydki, nie porywa mnie ale jest praktyczny w wielu krajach.
Angielski– od 5 roku życia, jest jak mój drugi język. Stan języka- biernie biegle, czynnie dość dobrze. W listopad 2020/2021 roku zaczęłam wracać do biegłości aktywnej, pisać, mówić, konwersować i lubię bardzo rozwiązywac problemy po angielsku, oglądam filmy w oryginale , ewentualnie z napisami angielskimi. cel-biegłość.

Włoski – od 2019 , wcześniej przy podróży na Sardynię 2x (kilka lat wczesniej nauczyłam się wersji turystycznej) , samodzielnie uczony, parę miesięcy z nauczycielem indywidualnie .Był poziom zaawansowany średni. Radziłam sobie we Włoszech. Jest to piękny język, przenoszący w krainę słońca.2020 listopad zaczęłam powtarzac podręcznik Progetto Italiano cz 1 (poziom A0-A1) i w marcu 2021 powinnam go skończyć wg planu, konwersuję w tym języku, mówię swoje „mowy”, oglądam już filmy w oryginale (ew. plus napisy włoskie). Wielka frajda i przyjemność.  RZADKO MOŻNA SPOTKAĆ TAK DOBRY PODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI, PŁYTĄ MP3 I CD (INTERAKTYWNY). cel- biegłość.

Japoński– początek we wrześniu 2019, szkoła językowa, dla ułatwienia. ale nie dałam rady chodzić systematycznie na lekcje grupowe. To też nie moja bajka uczenie się języka w grupie, mam zwykle szybsze tempo, bo nie uczę się linearnie i szkoda mi czasu…ten język to szaleństwo, jest odskocznią od codzienności i kontaktuje z kulturą tak odmienną od mi znanej..Pozostanie jako element wglądu w odległą kulturę, ale nie będę go rozwijać.Dezycja o zostawieniu go- 16/02.2021.

Niderlandzki-dziwny dla gardła język wziął się z pomysłu pracowania w Holandii ok 4,5 roku temu, myślałam o podejściu do egzaminu z języka niderlandzkiego lekarskiego, nauka szła dobrze on line z Agnieszką z Holandii, potem się wyjaśniła sytuacja ale język został, by poznawać kraj i Niderlandy, może kiedyś pomieszkiwać..who knows..Zostały jeszcze plany poznania Holandii z powodów rodzinnych, więc…Powtarzam podręcznik Ao-A1 od listopada 2020 i do marca powinnam skończyć. Próbuję pisać po niderlandzku z Kubą …cel- podstawowy poziom wakacyjny.

Hiszpański, który był dość zaawansowany w LO, uczony samodzielnie, oczywiście:), teraz chce zobaczyć ile zostało, mam krewnych w Hiszpanii więc przyda się. Raczej cel turystyczny ale do rozmawiania  z Aleksem i Natalią może się postaram coś więćej zrobić.. duża przyjemność, pachnie wakacjami, morzem, słońcem, jak język włoski.

chorwacki– wakacyjnie, przypominany w czasie licznych wyjazdów, w wersji wakacyjnej, turystycznej.

Każdy język obcy to nowa nieograniczona przygoda dla mnie.W planie pisanie pamiętnika międzynarodowego (już kiedyś to robiłam..), myślę, że angielsko-włosko-niderlandzki.

 

 

 

 

.