wypalenie. jak wyrwać się z błędnego koła stresu. Książka -ratunek!!!

Będę parę razy wracać do treści na blogu, jest super wyjaśniająca skutki wielosetleci wychowywania jednej grupy ludzi na dawców opieki (kobiety) a drugą na „żyjących i rozwijających się” kosztem tej pierwszej grupy. Skutki- problemy zdrowotne kobiet, lęki, depresje, zaburzenia odżywiania, niskie poczucie wartości, poczucie winy gdy chcemy zadbać o siebie i nie dać się wykorzystywać (częsty temat terapii).

Ważne- że kobiety inaczej reagują na stres dlatego sa bardziej wyniszczone,

– wiedza, że gra jest ustawiona (zasady patriachatu)  pozwala rozeznać się w swojej sytuacji i nie dać robić sobie mgły poznawcze lub inaczej wody z mózgu („wydaje ci się, masz problem z mężczyznami, przecież wszyscy sa równi, patriachatu dawno nie ma „itd)

-istnieje wiedza naukowa i praktyczna pomagająca zdemaskować patriarchalne przekonania w sobie..

– częścią stresu przewlekłego u kobiet ( innych grup umniejszanych) jest to, że występują stale w roli edukatorek wobec innych, na powyższy temat, co często naraża je na odrzucające i ośmieszające reakcje. Wystarczy posłuchać polityków itd. Określenie „feministka” w niektórych ustach nadal brzmi jak obelga. Czyli trzeba ciągle udowadniać, że nie jest się wielbłądem i zbierać za to baty, że się nie jest..W lżejszych przypadkach napotykać nierozumiejące spojrzenia..